Jak zapobiegać błędom na budowie

folia kubełkowa
Błędnie zamontowana membrana kubełkowa.

Cześć!

Jakiś czas temu Sławek Zając z bloga poradnik-budowlany.com poruszył w Internecie temat: jak to właściwie jest z tą membraną kubełkową? Czy montuje się ją kubełkami w stronę ściany, czy w stronę gruntu? Jeżeli uważnie czytałeś artykuł [B025] Ocieplenie fundamentów, to znasz już odpowiedź na to pytanie. Na facebooku wywiązałą się dyskusja na temat kierunku montażu kubełków, a ja wymieniłem ze Sławkiem kilka wiadomości na ten temat. W efekcie doszliśmy do pytania ważniejszego niż to o prawidłowy montaż membrany kubełkowej. Pytanie to brzmi: kto ma rację? Gdzie prawda, gdzie fałsz, które rozwiązanie wybrać i dlaczego?
Nie mogliśmy przejść obok tego problemu obojętnie i pozostawić Inwestorów w sytuacji, gdzie jedynym źródłem wiedzy jest dla nich forum lub portal internetowy z poradami, których jakość trudno zweryfikować. Dlatego postanowiliśmy uświadomić wszystkie osoby budujące swój dom:

  • skąd biorą się błędy na budowach?
  • gdzie szukać fachowej wiedzy?
  • jak sprawdzić rzetelność wiedzy fachowców?
  • jak wybrać prawidłowe rozwiązanie?

W efekcie naszej współpracy powstał artykuł Błędy w budownictwie, który dzięki uprzejmości Sławka został opublikowany na jego blogu. Serdecznie zapraszam Cię do zapoznania się z nim!

POSŁUCHAJ PODCASTU "DYLEMATY BUDOWLANE"

Nowe odcinki dostępne na YouTube i platformach podcastowych w każdy wtorek o 19:00

Będzie mi niezmiernie miło, jeżeli nowy artykuł o błędach w budownictwie okaże się dla Ciebie pomocny. Jeżeli masz jakiekolwiek dodatkowe pytania to możesz zadać pytanie tutaj lub na blogu Sławka. Chętnie odpowiemy!

budowa w praktyce
Tutaj znajduje się sekcja komentarzy dostępna dla subskrybentów pakietu Premium.

WITAJ!

Czy już znasz podcast „Dylematy budowlane”?

KLIKNIJ I POSŁUCHAJ KONIECZNIE!