Jak zapobiegać błędom na budowie

folia kubełkowa
Błędnie zamontowana membrana kubełkowa.

Cześć!

Jakiś czas temu Sławek Zając z bloga poradnik-budowlany.com poruszył w Internecie temat: jak to właściwie jest z tą membraną kubełkową? Czy montuje się ją kubełkami w stronę ściany, czy w stronę gruntu? Jeżeli uważnie czytałeś artykuł [B025] Ocieplenie fundamentów, to znasz już odpowiedź na to pytanie. Na facebooku wywiązałą się dyskusja na temat kierunku montażu kubełków, a ja wymieniłem ze Sławkiem kilka wiadomości na ten temat. W efekcie doszliśmy do pytania ważniejszego niż to o prawidłowy montaż membrany kubełkowej. Pytanie to brzmi: kto ma rację? Gdzie prawda, gdzie fałsz, które rozwiązanie wybrać i dlaczego?
Nie mogliśmy przejść obok tego problemu obojętnie i pozostawić Inwestorów w sytuacji, gdzie jedynym źródłem wiedzy jest dla nich forum lub portal internetowy z poradami, których jakość trudno zweryfikować. Dlatego postanowiliśmy uświadomić wszystkie osoby budujące swój dom:

  • skąd biorą się błędy na budowach?
  • gdzie szukać fachowej wiedzy?
  • jak sprawdzić rzetelność wiedzy fachowców?
  • jak wybrać prawidłowe rozwiązanie?

W efekcie naszej współpracy powstał artykuł Błędy w budownictwie, który dzięki uprzejmości Sławka został opublikowany na jego blogu. Serdecznie zapraszam Cię do zapoznania się z nim!

Reklama

Oprócz nowego artykułu mam też ogłoszenie. Jak zapewne zauważyłeś, na moim blogu staram się jak mogę aby nie było reklam, ani nie polecam żadnych konkretnych producentów ani materiałów (żeby zachować obiektywność). Z drugiej strony za nadrzędny cel tego bloga uważam dzielenie się wartościową wiedzą. Dlatego też zdecydowałem się na współpracę ze Sławkiem, który prowadzi blog poradnik-budowlany.com
W tym miejscu chcę zareklamować jego porady – stanowią one świetne wprowadzenie do tematyki budowlanej dla początkujących Inwestorów. Można by powiedzieć: najpierw sprawdź na poradnik-budowlany.com jak się zabrać za budowę, a potem przez niuanse przeprowadzi Cię budowawpraktyce.pl

Sławek wydał też książkę „Jak się wybudować i nie zwariować”, w której pokazuje w jaki sposób zarządzać budową i jak do niej się przygotować. Kupiłem ją kilka miesięcy temu i z czystym sumieniem mogę ją polecić.

Książka "Jak się wybudować i nie zwariować"

Sławomir Zając
Polecam też kursy Sławka o wyborze i zakupie działki budowlanej oraz o przygotowaniu się do budowy.

Kurs "Jak się wybudować: zakup działki"

Sławomir Zając

Kurs "Jak się wybudować: przygotowanie"

Sławomir Zając

Powyższe przyciski kierujące do strony zakupu to linki afiliacyjne. Klikając je kupujesz książkę z mojego polecenia. Dla Ciebie cena pozostaje ta sama, ale ja dostaję prowizję od sprzedaży. W ten sposób wspierasz moją pracę i prowadzenie bloga.

Myślisz, że podane tu informacje mogą się jeszcze komuś przydać? Udostępnij je!

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on whatsapp
WhatsApp
Share on email
Email

Będzie mi niezmiernie miło, jeżeli nowy artykuł o błędach w budownictwie okaże się dla Ciebie pomocny. Jeżeli masz jakiekolwiek dodatkowe pytania to możesz zadać pytanie tutaj lub na blogu Sławka. Chętnie odpowiemy!

Krystian Lemkowski 🙂

Sekcja komentarzy i dostęp do zamkniętej grupy na FB dostępne są tylko dla subskrybentów wersji PREMIUM.

Witaj Inwestorze!

Na budowach i w projektach ciągle widzę te same, powtarzające się błędy. Ty nie musisz ich popełniać. Przecież możesz zapisać się na newsletter i pobrać darmowy ebook!

Oprócz niego dostaniesz 10 innych przydatnych plików i przypomnienia o nowych artykułach!Zapisując się wyrażasz jednocześnie zgodę na otrzymywanie newslettera.